specjalnie

AKCJA
Transport bezpłatnie

Szukaj

Co można hodować we własnym ogrodzie? 2014-05-06

 

Co można hodować we własnym ogrodzie?

 

 

 

W tym artykułe się dowiecie: jak ważne w uprawie są warunki klimatycznepołożenie ogrodu i o czym trzeba zawsze pamiętać podczas uprawy roślin.

 

 

Zmysłowy ogród 


Piękno wokół nas jest zawsze to, co człowiek odbiera od pierwszego wejrzenia. A jeśli chcecie mieć piękny ogród, który będzie cieszył nie tylko waszespojrzenie, ale także będzie odnosił podziw innych, należy zadbać o to, by dokładnie go pielęgnować i wiedzieć jak postępować. Damy wam kilka prostych wskazówek, jak wyczarować u swego  domu przepiękny ogród.

 

Co uprawiać? 


Podczas wyboru tego, co nam wyrośnie w naszym ogrodzie, należy zwracać uwagę na czynniki klimatyczne, które występują w naszym miejscu zamiezskania, właśnie od tego zależny jest wybór roślin, które będziemy uprawiać. Ważnymi czynnikami są również szerokość geograficzna i wysokość nad poziomem morza. 

 

 

Warunki klimatyczne


Należy sobie uświadomić, że wraz z odległością od równika, obniża się średnia temperatura roczna, średnia intesywność promieniowania słonecznego, i wydłuża się okres zimowy. Jeżeli chcemy uprawiać rośliny egotyczne, należy zadbać o to, by miały odpowiednie warunki, takie jakie by mniały w miejscu pochodzenia. 

 

 

 

Położenie ogrodu


Następnym kluczowym czynnikiem, wpływającym na rozwój roślin w ogrodzie jest wysokość nad poziomem morza. Ponieważ im wyżej jest nasz ogród położony, tym niższe będzie średnia temperatura latem i zimą.  Co znacznie skraca okres wegetacji odpowiedni do uprawy, wcześniej przychodzi zima i przymrózki wiosną trwają dłużej.


 

O czym należy pamiętać

Są pewne zasady, których każdy ogrodnik po prostu musi przestrzegać.

Należy naśladować zasad, które wymagają poszczególne gatunki.

 

 


Inną kwestią jest to, że bardzo często ludzie przesadzają z ilością preparatów na szkodniki czy chwasty, czym mogą naruszyć kwiaty, które w ten sposób pragną chronić.

tip

Trzeba pamiętać o tym, że niektóre rośliny bywają naprawde wymagające.

Należy też pamiętać by wybierając zarówno narzędzia ogrodnicze, jak również ziemię i preparaty do roślin, upewnić się, czy nie zaszkodzą niektórym gatunkom z ogrodu

Oczywistym jest, że trzeba zapewnić im odpowiednie podłoże. Oczywistym zdaje się być również fakt, że odpowiednie nawodnienie i nasłonecznienie umożliwią każdej roślinie pełny rozwój.