specjalnie

AKCJA
Transport bezpłatnie

Szukaj

Czułość i czar grzędy w białym kolorze 2013-03-04

Czułość i czar grzędy w białym kolorze – interesują was trendy w mieszkaniu i designu, pewnie zakochaliście się w białym kolorze, czy to jest kanapa, wazon lub grzęda przed domem w czułym białym kolorze, a co hiacynt za oknem?

 


Czułość i czar grzędy w białym kolorze

 

Czułość i czar grzędy w białym kolorze – interesują was trendy w mieszkaniu i designu, pewnie zakochaliście się w białym kolorze, czy to jest kanapa, wazon lub grzęda przed domem w czułym białym kolorze, który otacza droge dojazdową. A co doniczka z hiacyntem za oknem? Spróbujcie sobie wyobrazić jakby się wam podobała taka grzęda lub skrzynka, bo taki jest biały kolor, delikatny i senny, sama czułość.


http://www.rostliny-semena.cz/galerie/butlui1_B_1360450808.jpg


Białe cebulki

Cebulki hodujemy w dobrze przepustnej ziemi. Za bardzo mokra gleba im nie odpowiada, cebulki mogłyby gnić. Cebulki są posłańcami wiosny. Będą to pierwsze kwiaty, które zobaczymy w naszym ogrodzie. Jesienią wysadźcie cebulki narcyzów i tulipanów.

Narcyz biały (Narcissus poeticus L) – jest to roślina należąca do rodziny amarylkowatych. Jest to wieloletnia bylina z cebulką. Znanych jest koło 60 gatunków narcyzów. Pachnące kwiaty kwitną od kwietnia do maja. Osiąga wysokości 20-60 cm.

Hiacynt (Hyacinthus orientalisL.) kwitnie od kwietnia do czerwca. Nadaje się do cięcia i do oryginalnych bukietów, ma imponujące kwiatostany groniste. Wypróbujcie go do wiosennych skrzynek za oknem. Nie tylko was pocieszy ale także dostarczy wiele radości. Dorasta do wysokości 15-25 cm.

Krokus – delikatne kwiatky od marca do kwietnia, wysokość 10-15 cm. Wysadźcie ich też do trawniku przed domem. Drobne kwiatki wpadną wam w oko codziennie rano przed wyjsciem do pracy i poprawią wam humor.

Frezja – pochodzi z południowej Afryki. Kwiaty są jednostronne, o wyraźnym, przyjemnym zapachu. Jest częścią luksusowych perfum. Nadaje się do bukietów ślubnych lub na dekoracje. Białe kwiatki na cienutkiej łodydze wyglądają bardzo delikatnie jak w ogrodzie tak i w wazonie.

Następnymi członkami z rodziny cebulek są: majestatyczny i wspaniały mieczyk (Gladiolus L.), trendy tulipan, kwiaty w pięknym kształcie ma kosaciec Iris, Liatris, Lilia – Lilium.

Byliny w białej

Byliny, kwiaty jednoroczne i rośliny wieloletnie wysiewamy z rozumem. Jest dobrze określić linie na grzedzie, szczegółnie dotyczące wysokości roślin. Kwiaty rosnące w pęczkach kierujcie na skraj grzędy.

Serduszka okazałe (Dicentra spectabilis L.) – rośnie w pęczkach i dorasta do wysokości 60-90 cm. Kwitnie od maja do czerwca.

Piwonia chińska (Paeonia lactiflora L.) – przepiękne kwiaty pojawiają się od maja do czerwca, ma upojny zapach. Wysokość 100 cm.

Ubiorek wiecznie zielony (Iberis sempervirens L.) – krzewinka kwitnie od maja do czerwca, dorasta do wysokości 15-30 cm. Nadaje się do grzęd i pojemników.

Smagliczka nadmorska (Lobularia maritima L.) – kwitnie od maja do października. Kwiaty są zebrane w grona.

Złociszek oskrzydlony (Ammobium allatum L.) – nadaje sie do celów dekoracyjnych, i w stanie suszonym.

Inne kwiaty wieloletnie w białym kolorze – Stokrotka (dwuletnia roślina), Parzydło leśne, Astra, Dzwonek, Jastrun, bardzo ciekawe i piękne kwiaty ekzotycznego jastrunu, Bawełna, drobniutke kwiaty ma Łyszczec rozesłany, nadaje się do każdego ogródka, przyda się do bukietów, Goniolimon tataricum, Szarotka alpejska. 


http://www.rostliny-semena.cz/galerie/hyacint_B_1360453314.jpg


Drzewa i krzewy w białym kolorze

Drzewa i krzewy do ogrodu wybieramy na dłuższy czas niż kwiaty jednoletnie, które możemy zmieniać co roku. Przy wyborze krzewów i drzew bierzcie także pod uwagę położenie ogrodu i miejsce, gdzie roślinę umieszczycie.

Bieluń dziędzierzawa – od czerwca do września ma wyraźne i duże kwiaty. Można go uprawiać w doniczka lub wiszących koszykach.

Eukaliptus – srebrna roślina egzotycznego wygłądu z drobnymi białymi kwiatami. Lecznicze oleje z liści odganiają owady i działają przeciwko bakteriom.

Biała kamelia – kwitnie białymi kwiaty, które okrywają cały wierzchołek drzewa.

Ostrokrzew paragwajski – wiecznie zielone drzewo.

Paulownia omszona – drzewo średniego, ale imponującego wzrostu. Liście opadają jesienią. Pochodzi z Azji, gdzie według tradycji wysadza się po urodzeniu dziewczynki. Kwiaty są wielke, tak samo jak wielke liście pokryte krótkim włosem. Drzewo bardzo dobrze rośnie na słońcu. 

Tytoń szlachetny – najbardzie jakościowy gatunek tytoniu, ze zrównoważonym poziomem nikotyny. Uprawia się też dla swojego egzotycznego wygłądu, wielkych zielonych liści i bialych kwiatów.

http://www.rostliny-semena.cz/galerie/durman_1360451792.jpg


Article related products