specjalnie

AKCJA
Transport bezpłatnie

Szukaj

Orzeźwienie trawnika kwiatami jednorocznymi 2013-03-18

 

Orzeźwienie trawnika kwiatami jednorocznymi –może to być rękawicą rzuconą do dyskusji. Dla niektórych grzęda z kolorowymi kwiatami jednorocznymi może być orzeźwieniem trawnika, innym może wydawać się to jako bezużyteczny chwast.

 

 

Orzeźwienie trawnika kwiatami jednorocznymi

 

Orzeźwienie trawnika kwiatami jednorocznymi może być rękawicą rzuconą do dyskusji. Dla niektórych grzęda z kolorowymi kwiatami jednorocznymi może być orzeźwieniem trawnika, innym może wydawać się to jako bezużyteczny chwast. Jeśli nie jesteście pewni, jak będzie się wam podobać wzbogacony w taki sposób trawnik, spróbujcie wysiew kwiatów jednorocznych, które nie zostawią prawie żadnego śladu, a w następnym roku będziecie mogły ponownie cieszyć się piękną uprawą trawnika.   


Ogród łączy człowieka z naturą. W ogrodzie można zobaczyć pierwsze oznaki wiosny, kiedy przyroda budzi się ze snu zimowego. Zdarza się, że wokół nowo wybudowanych domów robiono wspólne obszary trawy, często bez pomysłu. Ogród zasługuje na więcej uwagi, ze względu na kontakt z naturą, a nie pozwółcie żeby został tylko martwym dodatkiem domu.


Doradzimy wam teraz jak można łatwo orzeźwić ogród kwiatami. Spróbujcie zasiać wytrwałe, długo kwitnące kwiaty jednoroczne, z którymi nie będziecie mieły zbyt wiele pracy, a ich koszty i prawdziwa wartość będą dla was inspiracją i energią. Dzięki kwiatom jednorocznym  w ogrodzie będzie coś kwitło od wiosny aż do jesieni. Koło dróżek, mebli ogrodowych, tarasu, miejsca parkingowego, albo pod oknem. Jeśli macie mały ogród i chciałybyście się zrelaksować, zróbcie sobie kącik z leżakiem lub huśtawką i kwiatami.


http://www.rostliny-semena.cz/galerie/viola-lactea_1362950253.jpeg


Opiekujecie się pięknym domem lub zbudowaliście nowy? Bawcie się w ogrodzie kolorami i pozwólcie żeby pokazał się wasz gust i wrażliwość estetyczna. Zainspirujcie się w naturze, która jest kolorowa a w każdym okresie roku potrafi wyczarować coś ciekawego. Czerwone odcienie pobudzą was, różowy i biały zrobią wrażenie czystości. Niebieski i czarny to kolor gatunków szlachetnych. Żółty i biały to symbol wiosny. Kompozycja kolorów należy całkowicie do was. Oferujemy wam mnóstwo różnych rodzajów odcieni.


Kwiecień jest idealny do wysiewania kwiatów jednorocznych. Kwiaty jednoroczne wysiewamy bezpośrednio do miejsca przeznaczenia. Przed ich wysiewem kosimy trawnik. W kwietniu zaczyna się sezon kosienia trawnika. Pierwszy trawnik obetniemy jak najniżej nad ziemią i dokładnie napowietrzymy. Gołe miejsca dosiejemy.

Jeśli macie mały ogródek nie bójcie się wysadzić kwiaty ozdobne i warzywa, lub małe drzewka i krzewy razem. Dzisiaj jest normalne mieć ogród ziołowy, kwiaty do cięcia, pomidory krzaczaste, ozdobną brzoskwinie w jednym miejscu i czerpać z nich korzyść i przyjemność.

Historyczna mieszanka kwiatów jednorocznych - nie tylko słynny ogród zamkowy może pocieszać oko, inspirujcie się i stworzcie swój własny zestaw roślin dla swojego ogrodu lub domu. Do tego połączenia dobrze będzie służyć mieszankę kolorowych bratków, które wysiejecie na grzędę, którą najpierw trzeba zaprojektować lub nawet namalować. Wybierzcie kształt, krąg, gwiazdę, kwiat, a może symbole kart, które osiejecie kombinacją kwitnących kwiatów jednoroczych i kwiatów jednorocznych z zielonymi liśćmi. Taka grzęda zawsze będzie robić wrażenie, będzie wygłądać bardzo elegancko. Jeśli nie czujecie się na siłach do tworzenia właśnie tych kolorowych wzorców, a jednak chcecie spróbować zrobić park zamkowy w domu, możecie spróbować pograć sobie z drzewami i kwiatami w odcieniach fioletowych, złotych i brązowych. Te kolory u roślin najczęściej pojawiają się jesiennią. Jeśli macie miejsce na drzewa, proponujemy jabłoń ze złotymi liśćmi, klon czerwony, jak sama nazwa wskazuje, z czerwonymi liśćmi i klon palmowy, z żółtymi liśćmi. Z roślin fioletowych rozchodnik. Zieleń zamkową zapewni cyprys. Jak zorganizować i zasadzić tak rozmaitą grzędę? Drzewa w kontenerach można umieścić 5-6 m od siebie. Dla jabłek i klonu wykopcie dziurę, która jest 2x szersza i głębsza niż bryły korzeniowe. Wymieszajcie glebę z nawozem (nawóz dla drzew ozdobnych), a część tej mieszanki wsypajcie na dól dziury. W glebę na grzędzie można również zakopać nawóz dla cyprysów. Cyprys sadzimy na skraj grzędy, bliżej domu, lub wokół szlaków. Z kwiatów jednorocznych będzie doskonale pasować na czerwono kwitnący niecierpek i aster. Również niesamowity jest kosmos.


http://www.rostliny-semena.cz/galerie/800px-butchart-gardens_1362950050.jpg


Kolorystyczne kontrasty do tańca - grzędę tworzą kwiaty w kolorze białym, czerwonym i fioletowym. Wysadżcie na grzędę maki wschodnie, ostróżke, irysa, piwonie i stokrotki, klasyczne lub szkarłatowe. Te atrakcyjne byliny kwitnące wczesnym latem stworzą intensywną powódż kolorów. Stokrotki nadają się również do cięcia, więc można zabrać część grzędy do domu.

Ostróżka (Delphinitium L.) jest rzucająca się w oczy rośliną, o wzroście 120-200 cm. Ma widoczny kwiat w kolorze fioletowym, białym, niebieskim i różowym. Kwitnie od czerwca do lipca, a po obcięciu kwitnie od września do października. Ostróżki kwitną w słonecznych miejscach. Gleba powinna być głębsza, dobrze okopana i napowietrzona,  wystarczająco pożywna. Ostróżki nie lubią wiatru, ze względu na większą wysokość. Jeśli roślinie stworzymy wsparcie, będzie stabilna. Ta roślina jest trująca.

Mieszanka kwiatów na słoneczną grzędę - energia i kolor słonecznej grzędy będą was cieszyć przez całe lato. Kombinacja kwiatów jednorocznych i bylin zrobi grzędę atrakcyjną dla oka. Słoneczną grzędą można cieszyć się wiosną, kiedy w środku zasiejemy cebulki narcyzów i tulipanów. Liście cebulek, które się zaciagają póżniej zakryją kwiaty jednoroczne.  Słoneczna grzęda często znajduje się na tej stronie domu, gdzie jest taras. Wokół tarasu, można utworzyć pas kwitnącej grzędy.

Mieszanka kwiatów jednorocznych do cieniu – na grzędę w cieniu wybierzcie rośliny w pastelowych odcieniach kwiatów i ozdobnych liści. Odpowiednie są niezapominajki, mieszącznice i hiacynt. Rośliny te wymagają wilgotnej gleby z próchnicą i miejsce w cieniu i, które może być pod drzewami.

Mieszącznica roczna (Lunaria annua L.) - ma fioletowe kwiaty bez zapachu i małe okrągłe dekoracyjne owoce. Częściej uprawiana jest dla jej owoców niż kwiatów. Po wysuszeniu, te dekoracyjne owoce nadają się do bukietów suchych. Roślina pochodzi z południowej Europy, gdzie rośnie na brzegach lasów. Jest to jedno lub dwuletnie zioło rosnące na wysokość 30-100 cm. Kwitnie od kwietnia do czerwca.

Article related products